Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 70,00 zł

BAZY I AROMATY

Baza beznikotynowa do tworzenia własnych liquidów

Gotowe, kupne płyny mają to do siebie, że odgórnie narzucają smaki, jakie możemy wybrać. Co prawda jest ich całe mnóstwo, lecz w końcu może nadejść moment, kiedy chcielibyśmy spróbować czegoś nowego lub zaspokoić swoją ochotę na daną kombinację smaków. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie baza beznikotynowa, do której można dodać dowolny aromat. Co więcej, obecnie możliwości związane z tworzeniem własnych płynów nieco się poszerzyły, ponieważ na rynku pojawiły się słodziki i koolady. Przy odpowiednim dozowaniu, te dodatki do liquidu potrafią wygenerować niesamowite efekty, nie psując przy tym grzałki. Najczęściej spotykane stężenia bazy beznikotynowej to 50/50 oraz 70/30 (stosunek gliceryny do glikolu). Zarówno jeden, jak i drugi składnik mają swoje właściwości. Pierwszy z nich, czyli gliceryna roślinna posiada gęstszą konsystencję oraz generuje większe chmury. Glikol zaś jest rzadszy, lepiej oddaje smak, lecz gorzej chmurzy. Kompromisem jest zaś więc baza beznikotynowa 50/50. Przy wyborze bazy dużą rolę odgrywa również sprzęt, ponieważ nie wszystkie grzałki są w stanie odpowiednio transportować gęstą bazę. W ich przypadku zalecana jest właśnie baza 50/50.

 

Odpowiedni aromat do liquidu – jaki powinien być?

W kwestii aromatyzowania baz mamy cały wachlarz możliwości. Od pojedynczych, owocowych smaków, poprzez różne kombinacje, smaki tytonione, miętowe oraz deserowe. Wybór jest naprawdę duży. Nie oznacza to jednak, że ciężko jest znaleźć coś dla siebie, wręcz przeciwnie. Wszystko jest jedynie kwestią testowania i finalnie wyboru aromatów, które najbardziej przypadną do gustu. Warto tworzyć kombinacje smakowe, szczególnie, że w tym wypadku możliwości są nieograniczone. Pistacja w kremie? Dlaczego nie! Z aromatami wszystko jest możliwe. Dobry aromat do liquidu cechuje się przede wszystkim wydajnością. Odpowiednie dozowanie, które powinno przynieść oczekiwane efekty to 10 ml liquidu na 100 ml bazy. Do tego, w kwestii uznania, wystarczy dodać słodzik lub kooladę, wymieszać, odstawić na minimum 24 godziny i gotowe! Zarówno różnorodne aromaty do liquidów, jak i dodatki znajdziecie w naszej ofercie. Sprawdźcie nasz asortyment i skomponujcie własny liquid!

 

Druga połówka gotowych płynów, czyli shot nikotynowy

Gotowe płyny w butelkach powyżej 10 ml nie mogą posiadać nikotyny z oczywistych względów. Producenci jednak znaleźli na to złoty środek i umyślnie zostawiają w nich 10 lub 20 ml wolnego miejsca na dolanie bazy nikotynowej, którą jest właśnie shot nikotynowy. Swą nazwę zyskał już w 2017 roku, kiedy nie było innego rozwiązania na uzyskanie bazy zawierającej nikotynę w większej ilości. Rynek odebrał to dość dobrze i w ten sposób shot nikotynowy stał się podstawowym wyposażeniem każdego specjalistycznego sklepu. U nas dostaniecie zarówno klasyczne shoty nikotynowe, jak i shoty soli. Możecie być pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zakupów!

BAZY I AROMATY

Aktywne filtry