AKCESORIA

Jakie parametry powinien mieć akumulator 18650?

Kwestia zasilania w urządzeniach do vapowania od zawsze była bardzo ważna. Od tego w końcu zależy, czy sprzęt będzie działał prawidłowo i nie będzie stwarzał żadnych niechcianych problemów. Absolutnie nigdy nie można korzystać z akumulatorów pochodzących z nieznanych źródeł, nieoznakowanych, czy też wyjętych z laptopa bądź powerbanka. Te urządzenia są zasilane ogniwami niskoprądowymi, których prąd rozładowania często nie dochodzi nawet do 10A. Akumulator 18650 z tak z niskimi parametrami nie może służyć do zasilania moda, gdyż bardzo szybko może ulec przegrzaniu i doprowadzić do zwarcia. Optymalnym przedziałem prądu rozładowania jest 20-35A, jednak najlepszym rozwiązaniem jest wybór akumulatora 18650, którego ta wartość wynosi minimum 25A. Akumulatory tej wielkości posiadają maksymalnie 3400 mAh. Jeżeli widziałeś gdzieś produkt, z którego opisu wynikało, że ma większą pojemność, to były to jedynie suche dane, które w żaden sposób nie odzwierciedlają rzeczywistości. Jeżeli poszukujesz akumulatora 18650 do swojego moda, to zdecyduj się na produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, takich jak LG, Sony, czy Samsung. Wszystkie z nich posiadamy w naszym asortymencie!

 

Ładowarka do akumulatorów 18650 – niezbędna rzecz?

Ładowanie urządzeń zasilanych zewnętrznymi akumulatorami od lat jest tematem spornym. Jedna grupa osób uważa, że nie istnieją żadne przeciwskazania do ładowania ogniw poprzez urządzenie, druga zaś stanowczo twierdzi, że ładowarka do akumulatorów 18650 jest w takim przypadku rzeczą niezbędną. Prawda jest jedna i nie powinno się jej podważać. Zarówno porty micro USB, jak i USB-C są elementem modów przystosowanym jedynie do aktualizacji oprogramowania. Tę informację wyczytacie na niejednej instrukcji. Opcja ładowania również jest dostępna, jednak producent nie zaleca używania jej na co dzień z prostego powodu. Kabel dołączony do zestawu podaje zupełnie inne natężenie prądu niż ładowarka do akumulatorów 18650, przez co skraca żywotność ogniw. Jeżeli więc zdecydowaliście się na urządzenie, które współpracuje z osobnymi akumulatorami, to zalecamy Wam kupno ładowarki. Jej wybór nie powinien być problemem, ponieważ każda z nich jest przystosowana do niemal do wszystkich rozmiarów akumulatorów. Zazwyczaj różnią się one jedynie funkcjami, w jakie zostały wyposażone.

 

Nowoczesny cartridge. SMOK Nord dobrym przykładem

Pierwszy cartridge pojawił się wraz z początkiem elektronicznych papierosów. Na tamten czas to właśnie one pełniły najważniejszą rolę w procesie vapowania. Można było je spotkać w różnych postaciach jednak na każdy z nich mówiło się po prostu cartridge. SMOK Nord jako jedno z pierwszych ówczesnych urządzeń został wyposażony w tego typu zbiornik. To rozwiązanie spotkało się z aprobatą użytkowników i wraz z każdą kolejną premierą mogliśmy zobaczyć ulepszoną wersję tego typu zbiorników. Największym ich plusem jest to, że rozwiązały uciążliwy problem pękających szkiełek w atomizerach. Obecnie większość podów jest wyposażona właśnie w cartridge, a u nas znajdziecie je niemal do każdego sprzętu!

AKCESORIA

Aktywne filtry