LIQUIDY

Jak wybrać liquid do e-papierosa?

Wydaje się to prostą sprawą, jednak dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tematyką vape, zagwozdką może być chociażby to, jaką moc powinien mieć ich pierwszy liquid do e-papierosa. Dobór odpowiedniej mocy nie jest dużym problemem, ponieważ została ustanowiona specjalna kalkulacja nikotyny zawartej w tradycyjnych papierosach względem liquidów do e-papierosa. Prezentuje się ona następująco:

 

  • 3 mg/ml to 0,15 mg nikotyny w papierosie
  • 6 mg/ml to 0,3 mg nikotyny w papierosie
  • 9 mg/ml to 0,45 mg nikotyny w papierosie
  • 12 mg/ml to 0,6 mg nikotyny w papierosie
  • 18 mg/ml to 0,9 mg nikotyny w papierosie

Odczytuje się to bardzo prosto. Sugerując się powyższymi wartościami należy spojrzeć na paczkę papierosów, które najczęściej palimy i odszukać tabelę przedstawiającą ilość nikotyny zawartej w jednym papierosie. Stosując tę metodę osoba, która będzie chciała wybrać liquid do e-papierosa będzie miała pewność, że wybiera odpowiednią ilość nikotyny w nim zawartej. Może zdarzyć się sytuacja, że takiej tabeli na paczce nie będzie. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór 10ml liquidu o mocy 3 mg, aby sprawdzić, czy dane stężenie będzie odpowiednie i ewentualnie zmienić je na większe.

 

Sól nikotynowa – co to tak naprawdę jest?

Do pewnego czasu spotykaliśmy się jedynie z klasyczną nikotyną zasadową, która była stosowana we wszystkich liquidach i shotach. W końcu jednak na rynku pojawił się jej odpowiednik znacznie bardziej zbliżony do nikotyny naturalnie występującej w liściach tytoniu, czyli sól nikotynowa. Charakteryzuje się ona przede wszystkim tym, że znacznie szybciej absorbuje się do organizmu, dzięki czemu sprawniej zaspokaja głód nikotynowy. Gotowe liquidy, których bazą jest sól nikotynowa idealnie nadają się do mniejszych urządzeń ze względu na wysokie stężenie wynoszące 20 mg. Można jednak również zakupić bezsmakowe shoty soli nikotynowej, które dodaje się do roztworu zawierającego smak. Dodając je do takiego roztworu można uzyskać liquidy również o mniejszym stężeniu. Wszystkie produkty do tego przeznaczone znajdziecie w naszym sklepie.

 

10 ml – liquid tej pojemności ma wiele zalet!

Wiele osób nie lubi przez dłuższy czas vapować jednego smaku – to w pełni zrozumiałe, ponieważ coś, co często użytkujemy bardzo często się „przejada”. W takim przypadku 10 ml liquidu sprawdzi się idealnie. Co więcej, płyn tej pojemności jest także poręczny podczas podróży. Znajdzie on również zastosowanie, w przypadku gdy vapujemy przy pomocy niewielkich rozmiarów sprzętu, a co za tym idzie, nie zużywamy tak dużo liquidu. Zalety niewielkich pojemności można by było wymieniać jeszcze długo, ale poprzestaniemy na wyżej wymienionych i zaprosimy Was do zakupów!

LIQUIDY

Aktywne filtry